Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

До Дня автомобіліста та дорожника

Дата: 27.10.2021 17:02
Кількість переглядів: 424

До Дня автомобіліста та дорожника

                                          Фото без опису

 

Головне управління статистики в області інформує.

Автомобільний транспорт є наймасовішим та найдоступнішим засобом пересування. В області автотранспортними засобами здійснюється більш як 60% вантажних та 80% пасажирських перевезень усіма видами транспорту. Найбільш потужними перевізниками на ринку автотранспортних вантажних перевезень виступають товариства з обмеженою відповідальністю «Європатрансагро», «БМУ-77», «Управління механізації «Рада», приватні підприємства «Бетуртранс», «Прикарпатбудтранс». Серед пасажирських автоперевізників найбільш значні обсяги перевезень здійснюють комунальне підприємство «Електроавтотранс»,  товариства з обмеженою відповідальністю «Приватавтотранс», «Коломийське АТП», «Люкстранс». 

За 2020 рік автоперевізниками області (юридичними та фізичними особами–підприємцями) перевезено 15,1 млн.т  вантажів (з урахуванням обсягів перевезень вантажів для обслуговування потреб власного виробництва) та  виконано  транспортну роботу в обсязі 1,5 млрд.ткм, що у порівнянні з попереднім роком більше відповідно на 7,3% та на 2,3%.               Більшу частку (85,6%) у загальному обсязі комерційних вантажоперевезень області складають автоперевізники-підприємства (юридичні особи). Серед видів вантажів, які перевозили автотранспортні підприємства у 2020 році, провідну позицію займали камінь, пісок, гравій, глина, торф та інша продукція добувної промисловості та розроблення кар’єрів (40,6% загального обсягу вантажних перевезень підприємств), зернові (12,4%), харчові продукти, напої та тютюнові (8,5%).

За обсягами вантажних перевезень за 2020 рік область посіла 7 місце серед регіонів України.

Послугами  автомобільного  транспорту (з урахуванням перевезень транспортом фізичних осіб-підприємців) за 2020 рік скористались            39,5 млн. пасажирів, що в 1,6 раза менше, ніж у 2019 році. Пасажирообіг, виконаний автомобільним транспортом, у порівнянні з попереднім роком зменшився у 1,7 раза і склав 607,5 млн.пас.км. Більшість пасажирів (61%) перевезено на маршрутах у внутрішньоміському  сполученні,  32% – у приміському, 7% – у міжміському.

За обсягами пасажирських перевезень серед регіонів України              за 2020 рік область посіла 13 місце.

Мережа автомобільних доріг загального користування області становить 4,1 тис.км доріг з твердим покриттям, що у розрахунку на                 1000 квадратних кілометрів території складає 296 км. За типами покриття доріг в області переважає чорне шосе і чорні гравійні дороги (понад 53% від загальної протяжності доріг)  та дороги з асфальтобетонним покриттям (20%). Найбільш наближеними до європейських стандартів є автомобільні дороги загальнодержавного значення I та II категорій, частка яких становить понад 11% від загальної протяжності доріг в області цілому в Україні – 10%). 

Довідково: День автомобіліста і дорожника згідно з Указом Президента України з 1993 року відзначається щорічно в останню неділю жовтня.

Щиро вітаємо усіх працівників галузі із професійним святом!

Фото без опису

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора