До уваги мешканців та суб’єктів підприємницької діяльності!

Дата: 01.10.2021 15:28

До уваги мешканців та суб’єктів підприємницької діяльності!

На виконання рішення ХІ сесії Отинійської селищної ради VIІI демократичного скликання від 13.08.2021 № 387-11/2021 «Про проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів» оголошено конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів в населених пунктах Отинійської селищної територіальної громади.

Згідно з статтею 15 Закону України «Про відходи» (далі – Закон) громадяни України, іноземці та особи без громадянства зобов'язані дотримуватися вимог Закону та інших нормативно-правових актів у сфері поводження з відходами і вносити в установленому порядку плату за послуги з поводження з побутовими відходами.

Відповідно до статті 17 Закону, суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів, не допускати зберігання та видалення відходів у несанкціонованих місцях чи об'єктах, укладати договори з юридичною особою, яка в установленому порядку визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об'єкт утворення відходів.

Наразі розроблено проєкт Правил благоустрою населених пунктів Отинійської селищної територіальної громади, який пройшов процедуру оприлюднення на офіційному веб-сайті Отинійської селищної ради за посиланням: https://otyn-gromada.gov.ua/proekti-regulyatornih-aktiv-09-38-43-18-08-2021/. Після погодження з Державною регуляторною службою України та прийняття даного регуляторного акта, за відсутність договорів на вивезення побутових відходів і порушення правил благоустрою, винні особи будуть притягуватись до адміністративної відповідальності.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил у сфері благоустрою населених пунктів тягне за собою накладення штрафу: на громадян – від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн), на суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).