Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Найкращий час для щеплення від COVID-19 – це сьогодні.

Дата: 07.09.2021 09:31
Кількість переглядів: 446

Вакцинація є одним з найважливіших досягнень медицини в історії людства. Тільки завдяки вакцинації, натуральна віспа була ліквідована в природі та більше не зустрічається. За приблизними підрахунками з VI по XX сторіччя хвороба призвела до смерті щонайменше 1 млрд людей.Завдяки вакцинації майже у всьому світі подолали такі небезпечні захворювання як дифтерію, поліомієліт, правець. Щорічно вакцинація рятує мільйони життів, захищаючи людей від хвороб та інвалідності.

На сьогоднішній день штам короновірусу «Дельта» активно поширюється Україною, кількість нових хворих на COVID-19 зростає, тому варто задуматись про вакцинацію.

Вакцинація є найбільш ефективним способом захисту від інфікування, гострого перебігу чи смерті від COVID-19.

Найкраща вакцина – та, яка доступна для вас! Щеплення будь-якою вакциною від COVID-19 запобігають тяжкому перебігу хвороби та рятують життя.

Щепитися можна:

 • в найближчому пункті щеплення
 • у центрі масової вакцинації
 • організовані колективи понад 50 людей, професійні групи та маломобільні громадяни можуть замовити приїзд мобільної бригади

 

Вакцини достатньо, центри та пункти щеплень працюють у кожному куточку України (переглянути перелік пунктів щеплень та центрів масової імунізації можна за посиланням https://vaccination.covid19.gov.ua ). Для швидкої та безпечної вакцинації зверніться до свого сімейного лікаря.

В Україні використовують чотири вакцини:

 • інактивована вакцина CoronaVac від Sinovac
 • векторна вакцина AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SKBio) різних виробників
 • мРНК-вакцинаComirnaty від Pfizer-BioNTech
 • мРНК-вакцинаModerna (mRNA-1273, Spikevax)

Відповідно  до досліджень від управління охорони здоров’я Великої Британії, вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88% до варіанта вірусу «Дельта», вакцина AstraZeneca- 67%.

При цьому, ефективність вакцини від Pfizer-BioNTech у запобіганні госпіталізації для варіанта «Дельта» складає 96%, а вакцини від AstraZeneca — 92%.

Згідно з попередньою публікацією нерецензованого канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 до травня 2021 року, вакцина від Moderna (mRNA-1273) продемонструвала ефективність проти симптоматичного захворювання, викликаного варіантом «Дельта», у 72% після однієї дози. Ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації та смерті для варіанта «Дельта» після однієї дози склало 96%.

Вакцина CoronaVac – ефективність від захворювання – 91%, від важкого перебігу у випадку хвороби – 98%.

Важливо знати:

 • Вакцини від COVID-19, які використовують для щеплення українців схвалені ВООЗ для екстреного використання є безпечними,ефективними та безоплатними.
 • Вакцини від COVID-19 не містять живі віруси, які викликають COVID-19, тому вони не викликають захворювання! Вакцини від COVID-19 допомагають нашому організму виробити імунітет до коронавірусу, без необхідності захворіти.
 • Зазвичай після повної вакцинації організму потрібно 2 тижні для вироблення захисту (імунітету) проти COVID-19. Враховуючи, що більшість вакцин передбачає дворазове введення з інтервалом близько 1 місяця загалом це буде становити 5-7 тижнів.
 • Вакцини від COVID-19 не містять мікрочіпи. Вакцини розроблені для боротьби з хворобою і не застосовуються для стеження за вашим пересуванням.
 • Вакцини від COVID-19 в жодному разі не змінюють і не впливають на вашу ДНК!

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні https://vaccination.covid19.gov.ua

Не чекайте хвороби та важких ускладнень, вакцинуйтесь, подбавши про себе і своїх близьких!

                         Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора