Отинійська селищна рада
Коломийського району Івано-Франківської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

5 - червня Всесвітній день охорони навколишнього середовища.

Дата: 03.06.2021 15:11
Кількість переглядів: 595

Стан довкілля Івано-Франківщини

 

Головне управління статистики інформує. 

Охорона навколишнього природного середовища це державні і суспільні заходи, спрямовані на збереження й відтворення природних ресурсів, зокрема на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату, очищення зворотних вод, поводження з відходами, захист і реабілітацію ґрунту, підземних і поверхневих вод, збереження біорізноманіття і середовища існування та інші напрямки природоохоронної діяльності.

Важливою складовою навколишнього середовища Івано-Франківщини є лісові угіддя. Регіон належить до найбільш лісистих в державі. Площа лісів в області складає майже 46% території  (в цілому по Україні – близько 18%) та 6% площі лісів України. У 2020р. роботи по відтворенню лісів проведено на 2,3 тис.га  земель лісового фонду (на 2,8% менше, ніж роком раніше), з них на 0,9 тис.га здійснено садіння і висівання лісу, 1,4 тис.га  охоплено  природним поновленням. Крім того, у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 2,9 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням (на 4% більше, ніж у 2019р.).

У 2020р. від стаціонарних джерел викидів в атмосферне повітря потрапило 140,4 тис.т забруднюючих речовин та 10,2 млн.т діоксиду вуглецю – основного парникового газу, який впливає на зміну клімату. Протягом останніх п’яти років (за винятком 2018р.) спостерігається тенденція до зменшення викидів забруднюючих речовин та діоксиду вуглецю в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів. Водночас їх кількість продовжує залишатися на високому рівні: частка області у  загальнодержавних обсягах викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел викидів у 2020р. становила 6,3%, діоксиду вуглецю – 9,4%. 

Протягом 2020р. від економічної діяльності підприємств та організацій, зареєстрованих на території області, та у домогосподарствах утворилось (за попередніми даними) 1729,8 тис.т відходів, з яких основну частину (99,7% або 1724,8 тис.т) складають малонебезпечні відходи IV класу небезпеки. У загальнодержавних обсягах утворених протягом року відходів частка області була незначною і склала 0,4%. 

На кінець 2020р. у спеціально відведених місцях чи об’єктах підприємств та організацій, зареєстрованих на території області, накопичено 6744,2 тис.т відходів.

На охорону навколишнього природного середовища підприємствами, організаціями та установами області у 2020р. було витрачено 854,3 млн.грн (без ПДВ), 68,7% з яких складають поточні витрати, 31,3% – капітальні інвестиції. За рахунок коштів державного та місцевих бюджетів освоєно 75,3% капітальних інвестицій і здійснено 18,1% поточних витрат, за рахунок власних коштів підприємств та організацій, кредитів банків, позик – відповідно 24,7%  і 81,9%.

У загальнообласному обсязі витрат на природоохоронні заходи частка витрат на  очищення зворотних вод склала 33,7%, на захист і реабілітацію ґрунту, підземних і поверхневих вод 24%, на поводження з відходами 17,2%, на охорону атмосферного повітря і проблеми зміни клімату 14,6%, на збереження біорізноманіття і середовища існування (10,2%) на інші напрямки природоохоронної діяльності 0,3%.

 

 

Довідково: Всесвітній день охорони навколишнього середовища засновано Генеральною асамблеєю ООН на Всесвітній конференції із захисту довкілля в Стокгольмі у 1972р. та відзначається  щорічно 5 червня. http://www.ifstat.gov.uaФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт