Отинійська селищна рада
Коломийського району Івано-Франківської області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

«Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі»

Дата: 26.04.2024 11:21
Кількість переглядів: 63

Людство залишає по собі страшні рани на Землі. Деякі з них роками чи навіть століттями не здатні загоїтися. Однією з таких ран є аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталась в ніч на 26 квітня 1986 року. Цьогоріч ми відзначаємо 38 роковини цієї страшної події, що й досі впливає на життя у Чорнобильській зоні відчуження.

Наслідки Чорнобильської аварії жахливі та направду неосяжні у своїх масштабах: у результаті аварії викид радіації був у 100 разів більшим, ніж від атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році. Відбувся викид 50 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, які вітер погнав через Білорусь та Литву на Швецію, Фінляндію, аж до східної частини США. Внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС 1986 року загалом постраждало понад 3 мільйони громадян України й загалом 10 мільйонів людей по всьому світу та 2293 населені пункти. На їхньому місці з'явилась закрита та радіоактивна Чорнобильська зона відчуження площею у 2 600 кілометрів квадратних, але в цілому було забруднено 150 тисяч квадратних кілометрів.

Чорнобильська катастрофа назавжди змінила світ, засвідчивши, наскільки масштабними, руйнівними й невиправними можуть бути наслідки нехтування безпекою на атомному об'єкті. Через 38 років після вибуху на ЧАЕС ми знову опинилися на порозі ядерної катастрофи через військову агресію російської федерації на території України. Російські війська захопили Чорнобильську атомну електростанцію та зону відчуження в перший же день повномасштабної війни.

Необдумані варварські дії окупанта поставили під питання безпеку всього людства: окопування в Рудому лісі порушило цілісність радіоактивних ґрунтів, навмисні підпали лісу в Зоні відчуження спричинили вивільнення в атмосферу радіоактивних речовин, перебої в електропостачанні загрожували охолодженню радіоактивних відходів. Росіяни, навіть знаючи наскільки небезпечна радіація, вирішили використовувати ядерні об'єкти як важіль впливу на міжнародну спільноту.

Загалом, 38 -мі роковини Чорнобильської аварії — це вагомий привід ще раз осмислити те, що сталося. Україна не тільки стала жертвою недбалості радянської влади у 1986 році, наша країна знову опинилась у ситуації, коли північний сусід робить безглузді дії на ядерних об'єктах. Тож, попри катастрофічні наслідки аварії на ЧАЕС, не всі здатні зробити висновки з цієї події, тому світ знову за крок до ядерної катастрофи. Й уся міжнародна спільнота, як на рівні держав, так і на рівні громадських організацій, мусить терміново зробити все, щоб припинити ядерний тероризм. Чорнобильська аварія більше не повториться — ось що кожен має завчити собі. І почати діяти. Зараз.

Тематичні години, години пам’яті «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі» до 38-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС відбулися в закладах культури сіл Скопівка, Торговиця, Грабич, Закрівці, Виноград, Баб’янка, Глибока, Струпків, Голосків, Сідлище, Ворона, Молодилів,Лісний Хлібичин,та селище Отинія.



« повернутися

Код для вставки на сайт