Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Укрпошта презентувала поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель»

Дата: 03.04.2023 12:58
Кількість переглядів: 85

Фото без опису

31 березня Укрпошта ввела в обіг новий поштовий блок «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель», присвячений містам-героям Київщини і їхнім нескореним жителям, які одними з перших зустріли російську навалу з повномасштабним вторгненням. У березні 2022 року за рішенням Президента України цим містам було присвоєну почесну відзнаку «Місто-герой».

Урочисте спецпогашення пройшло в місті Ірпінь біля будинку культури, який в перші ж дні повномасштабного вторгнення зруйнували російські ракети, але який обов’язково буде відбудований містянами. Ірпінський центральний будинок культури з’явився одним із перших серед подібних закладів після Другої світової війни і вважається одним із найстаріших.

Участь у спецпогашенні взяли: генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський, міський голова Ірпеня Маркушин Олександр, голова Бучанської районної військової адміністрації Данило Мавлянов, очільник Гостомельської селищної військової адміністрації Сергій Борисюк, Писарчик Анна, мешканка Ірпеня, зображена на одному з фото поштового блоку. Спецпогашення також пройшло в Бучі та Гостомелі, погашення «Перший день» традиційно відбулося в київському головпоштамті.

«Укрпошта неодноразово відтворювала на своїх поштових випусках міста України. Проте серія Міст-Героїв серед марок воєнного часу - особлива. Рік тому Ірпінь, Буча, Гостомель та інші міста і села Київщини одні з перших прийняли на себе атаку окупантів, сміливо протистояли ворогу, захищаючи столицю нашої країни. Саме тоді ми та світ побачили, що Україна може перемогти в цій повномасштабній війні. Тому сьогодні поштовими марками ми вшановуємо пам’ять тих, хто став жертвами страшних звірств російської армії і тих, хто ціною власного життя звільняв землі Київщини. Слава Україні. Героям Слава!», – прокоментував генеральний директор Ігор Смілянський.

На поштових марках блоку зображено документальні фото зі знищеною колоною ворожої техніки на вулиці Вокзальній в Бучі, переправи через річку Ірпінь, яка була головним шляхом евакуації для мирного населення та малюнок найбільшого в світі транспортного літака АН-225 «Мрія» на аеродромі в Гостомелі, який знищили окупанти. Крім того, у дизайні блоку використано зображення червоно-білої сигнальної стрічки, якою традиційно огороджуються місця злочинів.

«Нам дуже приємно, що Укрпошта відтворила на своїй поштовій марці міста Ірпінь, Буча та Гостомель, які стали символами боротьби, містами-героями. Сьогодні ми разом гасимо марку в символічному і знаковому місці. Ірпінь став першим містом, де Збройні Сили одержали перемогу і саме з нашого міста почалося подальше звільнення Київщини», – зазначив Маркушин Олександр, міський голова Ірпеня.

«24 лютого 2022 року ворожі сили почали руйнувати наші мирні міста та села. На рубежах Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Горенки, Мощуна ворога було зупинено. Наші війська не дали їм можливості пройти до серця нашої країни – до столиці. Дякую Укрпошті за надану можливість згадати ті події, згадати подвиги героїв та вшанувати пам'ять полеглих захисників», – прокоментував очільник Гостомельської селищної військової адміністрації Борисюк Сергій.

Поштовий блок випущено обмеженим тиражем – 100 000 примірників, вартість якого складає 54,00 грн. Також до поштового блоку випущено конверт «Перший день», художній конверт та 3 листівки, присвячені кожному з міст.

Поштовий випуск «Не забудемо! Не пробачимо! Буча. Ірпінь. Гостомель» доступний у філателістичних магазинах Укрпошти, на поштамтах, у крупних міських відділеннях, а також онлайн – у Поштовому маркеті. На поштові випуски будуть діяти обмеження на продаж. Один клієнт може купити на одне замовлення на сайті та в поштамтах не більше 2 поштових блоків та 2 конвертів «Перший день», у інших відділеннях – 1 поштовий блок та 1 конверт «Перший день». Також новий випуск продається на маркетплейсах eBay та Amazon.

На поштовому блоці використані матеріали фотокореспондента Радіо Свобода Сергія Нужненка та фотографа Михайла Джоса. Автор малюнку поштової марки, присвяченої Гостомелю – художник Олександр Нікітюк. Картки випущено за участі ДУ «Український інститут» і креативної агенції Киїфорнія.

Одночасно із веденням в обіг нового поштового блоку Укрпошта запровадила постійно діючі штемпелі з перевідною датою «Місто Героїв. Буча», «Місто Героїв. Ірпінь», «Місто Героїв. Гостомель», які закріплено за відповідними відділеннями поштового зв’язку цих міст і будуть доступні клієнтам у будь-який день.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора