Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

«Зродились ми великої години»

Дата: 17.10.2022 08:43
Кількість переглядів: 159

«Зродились ми великої години»

                   Фото без опису

14 жовтня, церкви східного обряду відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. Українське козацтво шанувало свято Покрови, як одне з найголовніших. Саме козацтво зіграло важливу роль в утворенні української державності та національної ідеї в суспільстві, дозволило вижити українському в умовах відсутності власної держави.

Цьогоріч, 14 жовтня, на державному рівні ми відзначаємо дві дати, які нероздільно пов’язані військовими традиціями, героїзмом, історією воїнства, боротьбою за державність – День захисників і захисниць України й 80-річчя створення Української повстанської армії. Сьогодні в Отинійській селищній територіальній громаді відзначили урочистостями свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва, 80-ту річницю Української повстанської армії, День захисників і захисниць України. Настоятель Храму Введення в Храм Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, протоієрей Василь Мороз, адміністратор храму Успіння Пресвятої Богородиці с. Ворона Коломийської єпархії Української греко-католицької церкви отець Юрій Боєчко піднесли молитви за здоров’я наших захисників та мир в Україні. Присутні вшанували хвилиною скорботи всіх захисників української землі, які впродовж століть і нині в час війни ціною власного життя боронили і захищали нашу державність та незалежність. Про важливість боротьби і підтримки наших захисників у своєму виступі наголошував Отинійський селищний голова Олег Савчук.

Івано-Франківська обласна рада проголосила 2022 рік Роком 80-річчя Української повстанської армії. Продовжуємо ту саму боротьбу, яку вела УПА, – боротьбу за свободу проти того ж ворога – російського імперіалізму. Нині – 233-ій день нашої боротьби за право жити на своїй землі. Ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та воїнів УПА під гаслом «Боролись! Боремось! Поборемо!».

У тематичній мистецькій програмі взяли участь гурт «Водограй» - керівник Ярослав Лесюк, народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Прикарпаття» Будинку культури смт. Отинія – керівники Мирослав та Людмила Марцінківи, Оксана Курчій та Мирослава Малярчук, вокальний ансамбль «Гармонія» - керівник Володимир Андрійчук, солістка Марина Романюк, а також юна співачка з Херсонщини Влада Червінська, яка зараз вимушено проживає у с. Ворона.

Всі присутні мали можливість придбати пам’ятний патріотичний сувенір від вихованців та колективів Центру надання соціальних та реабілітаційних послуг і Малої академії народних ремесл Отинійської селищної ради. Виручені кошти підуть на підтримку Збройних сил України.

«Здобудеш Українську державу, або загинеш у боротьбі за неї!» - гасло з яким 80 років тому і на жаль сьогодні ідуть у бій тисячі україців. Ми вже пройшли всі можливі рубікони страху і внутрішніх тривог. Нам боляче, коли гинуть наші люди і палають наші будинки, але цей вогонь нас ще більше гартує. Колись Євген Коновалець сказав: «У боротьбі народ перетворюється у націю». І ми це робимо кожного дня! Не втомлюймося щоденно дякувати Богу і кожному нашому захиснику, хто дозволяє нам вірити у нашу перемогу.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора