A A A K K K
для людей із порушенням зору
Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Мінсоцполітики ініціює старт соціального проєкту для осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Дата: 09.02.2022 18:54
Кількість переглядів: 189

Мінсоцполітики ініціює старт соціального проєкту для осіб, постраждалих від домашнього насильства.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна провела зустріч із Представником Фонду народонаселення ООН в Україні Хайме Надалем щодо можливості розширення співпраці у напрямку запобіганню та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі в Україні.

«За останній рік кількість служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, збільшилася на 70%. І також на 70% більше людей отримали допомогу через мережу цих служб. Це дуже хороший показник, який свідчить про те, що сьогодні в процес розбудови служб підтримки і допомоги людям включені усі керівники регіональної влади та громад. Але наше головне завдання спрямовано на те, щоб людина, яка опинилася в кризі, повернулася до повноцінного життя», — зазначила на зустрічі Марина Лазебна.

На етапі, коли постраждала особа потребує негайного втручання, важливо якомога скоріше забезпечити притулок, допомогу та надати відповідні соціальні послуги. Проте, сьогодення підштовхує нас йти далі і зробити все можливе, щоб допомогти людині надалі стати економічно незалежною та почати нове життя. Адже саме фактор економічної залежності змушує потерпілих повертатися до кривдників. Наша мета — мінімізувати ймовірність повторення фізичного та морального тиску.

Ми маємо історію успіху людей, які в рамках проєкту «Рука допомоги» заснували власний бізнес та розірвали коло залежності аб’юзивних стосунків. Успішні кейси жінок, що розірвали замкнуте коло домашнього насильства лунають всією країною.

«Ми розуміємо, що економічна незалежність — надважливий фактор у боротьбі з побутовим насильством. Ми робимо наступний крок: даємо другу руку допомоги тим, хто прагне подолати домашній аб’юз», — прокоментувала Міністр соціальної політики.

Міністр запропонувала керівництву Фонду народонаселення ООН об’єднати зусилля та започаткувати спільний проєкт «Скористайся шансом на нове життя», який поєднає програми Фонду народонаселення ООН щодо подолання наслідків домашнього насильства та програму Мінсоцполітики «Рука допомоги», яка дає можливість набути економічної незалежності шляхом відкриття власної справи. Аби допомогти тим, хто цього потребує, докорінно змінити власне життя, заснувати свій бізнес та нарешті розірвати коло.

В свою чергу Хайме Надаль назвав таку співпрацю пріоритетом, адже Фондом народонаселення ООН вже створений Career Hub, який консультує жінок щодо створення власного бізнесу. Тож спільні зусилля створять нові можливості.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора