A A A K K K
для людей із порушенням зору
Отинійська громада
Івано-Франківська область, Коломийський район

Мінсоцполітики працює над впровадженням інклюзїї людей з інвалідністю для забезпечення їх активного життя у соціумі

Дата: 08.02.2022 08:09
Кількість переглядів: 165

Мінсоцполітики працює над впровадженням інклюзїї людей з інвалідністю для забезпечення їх активного життя у соціумі.

                    

Виконання заходів з професійного навчання, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, а також комплексної реабілітації створює передумови для інклюзивного життя людей з інвалідністю.

Так, у 2021 році Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю профінансовано оплату вартості навчання, зокрема у вищих навчальних закладах майже для 1,7 тис. осіб з інвалідністю, а також восьми державних центрів комплексної реабілітації, що належать до сфери управління Мінсоцполітики.

Спостерігається позитивна тенденція збільшення чисельності роботодавців, що виконують встановлений законодавством норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, а також підвищення рівня сплати адміністративно-господарських санкцій як альтернативи виконання цього нормативу, що спрямовують на потреби осіб з інвалідністю.

Запроваджена в Україні квотна система забезпечила працевлаштування понад 412 тисяч осіб з інвалідністю на відкритому ринку праці або майже 60% від загальної чисельності працюючих людей з інвалідністю в Україні. На 3% збільшилась кількість людей з інвалідністю, які працевлаштовані понад встановлений норматив.

У 2021 році у конкурсі з визначення програм (проектів, заходів), для виконання яких надається фінансова підтримка з державного бюджету, взяли участь понад 100 громадських об’єднань осіб з інвалідністю, які подали до Фонду 195 конкурсних пропозицій. Переможцями конкурсу у 2021 році стали 50 програм (проектів, заходів) від 37 громадських об’єднань осіб з інвалідністю на загальну суму 39,4 млн грн.

Тенденція до збільшення кількості поданих конкурсних пропозицій та, відповідно, чисельності проектів-переможців (у 2020 році було подано 157 проектів 70 громадськими об’єднаннями) вказує на підвищення рівня зацікавленості громадських об’єднань осіб з інвалідністю в участі у конкурсі та спроможності виконання ними програм (проектів, заходів), які спрямовані на реалізацію державної політики соціального захисту осіб з інвалідністю. Такі програми дозволяють їм краще адаптуватись до умов сучасного життя та навколишнього середовища, а суспільству в цілому – більше дізнатися про актуальні потреби осіб з інвалідністю.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора