Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта

Дата: 15.06.2021 14:14

Звіт про базове відстеження результативності регуляторного акта

Рішення виконавчого комітету Отинійської селищної ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в Отинійській селищній територіальній громаді»

1. Назва виконавця заходів з відстеженням

Базове відстеження результативності рішення виконавчого комітету Отинійської селищної ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в Отинійській селищній територіальній громаді» виконано відділом житлово-комунального господарства, інвестицій та соціально-економічного розвитку.

2. Цілі прийняття акта

Цілями регулювання є:

виконання Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Типових правил розміщення зовнішньої реклами, а також інших нормативно-правових актів;

створення єдиної цілісної впорядкованої структурованої та прозорої системи в галузі розміщення зовнішньої реклами в Отинійській селищній територіальній громаді;

створення сучасного правового простору, який буде відповідати потребам рекламного бізнесу та сприяти розвитку цього сектору ринку в Отинійській селищній територіальній громаді.

3. Строк виконання заходів з відстеження

Базове відстеження здійснено: до моменту набрання чинності регуляторного акта.

4. Тип відстеження

Базове відстеження.

5. Методи одержання результатів відстеження

Для здійснення відстеження результативності регуляторного акта  використана інформація відділу земельних відносин Отинійської селищної ради. Здійснення базового відстеження результативності регуляторного акта проведено з використанням даних, які існували до дня набрання чинності регуляторного акта.

6. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Враховуючи цілі регулювання для відстеження результативності регуляторного акта, були визначені в аналізі регуляторного впливу такі показники результативності:

кількість суб’єктів господарювання, на яких поширюється дія запропонованого акта;

кількість виданих дозволів;

сума надходжень до селищного бюджету від сплати за тимчасове користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади.

7. Кількісні та якісні значення показників результативності акта

Показниками результативності акта є впровадження прозорого організаційного механізму розміщення об’єктів зовнішньої реклами.

При відстеженні результативності регуляторного акта використовуються наступні показники результативності:

кількість виданих дозволів;

кількість надходжень до селищного бюджету від сплати за тимчасове користування місцями, що перебувають у комунальній власності територіальної громади;

рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта – визначається кількістю осіб, що:

а) прочитають зазначене рішення в мережі Інтернет на офіційній веб-сторінці Отинійської селищної територіальної громади (https://otyn-gromada.gov.ua/) та в друкованих засобах масової інформації за результатами оприлюднення;

б) отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування;

в) отримають регуляторний акт або інформацію щодо основних його положень іншими шляхами.

Передбачається середній рівень поінформованості суб'єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень акта за рахунок: розміщення повідомлення про оприлюднення та самого проєкту рішення виконавчого комітету Отинійської селищної ради «Про затвердження Порядку видачі дозволів на розміщення об’єктів зовнішньої реклами в Отинійській селищній територіальній громаді» з цим аналізом регуляторного впливу на офіційному веб-сайті Отинійської селищної територіальної громади (https://otyn-gromada.gov.ua/) в розділі «Регуляторна політика». Окрім цього, після прийняття цього рішення його буде офіційно оприлюднено згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» в друкованих засобах масової інформації. Тираж Коломийської районної газети «Вільний голос», в якій оприлюднюється прийняте рішення, складає 2000 примірників, кількість відвідувачів сайту за добу складає 100-200 осіб, можна передбачити, що з урахуванням вищенаведеного, з рішенням буде ознайомлено не менш як 6000 осіб, що свідчить про задовільний рівень поінформованості.

8. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

На підставі отриманих значень показників результативності результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей при проведенні повторного відстеження через рік можна буде зробити висновок стосовно ефективності регулювання.

Селищний голова                                                                          Олег САВЧУК

Начальник відділу житлово-

комунального господарства, інвестицій

та соціально-економічного розвитку                                            Лілія ПАНЬКІВ